KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13872040
nr 1387 2040
Endre Nemes
(1909-1985), Sverige
Etsning, Signerad, daterad 48. Motivet: 28x31cm, yttermått inklusive ram: 40x43cm
Endre Nemes, född 1909 i Pecsvarad, Ungern, död 1985, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 29 mars 2021
kl 19:47:31
250 kr
Endre Nemes
Läs mer om Endre Nemes